Boomers, Gen-X podwoił się na Bitcoin’a podczas blokady

Nowy raport z Mode Banking znalazł Baby-Boomers i Gen-X podwoił swoje inwestycje w BTC każdego miesiąca podczas blokady.
Starsi Amerykanie zainwestowali 8x więcej w Bitcoin Rush w maju w porównaniu z początkiem pandemii w lutym.

Baby-boomers i Gen-Xers podwoili swoje inwestycje w Bitcoin co miesiąc od rozpoczęcia blokady koronaawirusowej.

Według nowego raportu Mode Banking, starsi Amerykanie zainwestowali 8x więcej w Bitcoin w maju w porównaniu z początkiem pandemii w lutym. Raport twierdzi, że Bitcoin historycznie zyskał większe zainteresowanie młodszych grup wiekowych, ustalenie, które zmieniło się w świetle trwającej pandemii.

Mode Banking twierdzi, że Boomers i Gen-X przyspieszył ich ekspozycję na Bitcoin jak pandemia COVID-19 rozwinęła się, podwajając swoje inwestycje każdego miesiąca od lutego.

W raporcie stwierdzono ogólny wzrost średniego miesięcznego wzrostu inwestycji w BTC w tysiącleciach, a także w Gen-Z. Według raportu, młodsi inwestorzy zwiększyli swoją pozycję z miesiąca na miesiąc z 118% sprzed pandemii COVID-19 do 125% w czasie blokady.

Janis Legler, dyrektor ds. produktu w Mode Banking, skomentował te wyniki,

Uważamy, że są to bardzo interesujące odkrycia i choć przyczyny tego stanu rzeczy mogą być wielorakie, mogą one potencjalnie ujawnić bezprecedensową zmianę w sposobie myślenia inwestorów w wyniku globalnej pandemii.

Legler kontynuował, mówiąc, że wyniki sugerują, iż bitcoin staje się popularny wśród wszystkich grup wiekowych i jest popierany przez większą liczbę mainstreamowych inwestorów. Nazwał napływ doświadczonych i starszych inwestorów do Bitcoin „niezwykle obiecujące“ dla rozwoju branży.